آزمون تلک (TELC)

آزمون تلک (TELC) چیست؟

تلک یکی از آزمون های مهم برای تعیین سطح زبان آلمانی است که معمولا جهت کار یا پذیرش تحصیلی در آلمان و یا کشور های آلمانی زبان مورد استفاده قرار می گیرد. این آزمون در سراسر جهان با بیش از 3000 مراکز، که دفتر مرکزی آن در فرانکفورت هست برگزار می گردد. مدرک این آزمون مورد تایید کلیه دانشگاه های آلمان و سفارت آلمان می باشد. پس مدرک مهمی محسوب می شود که میتواند سطح زبان آلمانی شما را نشان دهد.

آزمون تلک به چه زبان هایی برگزار میشود؟

خوب است بدانید که این آزمون به زبان های مختلفی مثل انگلیسی، آلمانی، ترکی، اسپانیایی ، فرانسوی، ایتالیایی، پرتغالی، روسی، لهستانی و عربی برگزار می شود. اما یکی از مهم ترین این زبان ها که کاربرد زیادی هم باید افراد متقاضی مهاجرت دارد، آزمون زبان آلمانی است. زیرا آزمون این زبان برای مهاجرت به آلمان و کشور های آلمانی زبان مورد استفاده قرار میگیرد.

مهارت های مختلف مورد ارزیابی در آزمون TELC

در این آزمون، مهارت های مختلفی مورد ارزیابی قرار میگیرد تا سطح زبان آلمانی شما را به طور دقیق نشان دهد. در آزمون تلک مهارت های خواندن، نوشتن، مکالمه و شنیداری از شما آزمون گرفته می شود. و در نهایت نمره شما در هر بخش اعلام خوهد شد.

سطوح مختلف آزمون

همانطور که میدانید، نمره ای که در مهارت های مختلف این آزمون کسب میکنید، سطح زبان آلمانی شما را مشخص میکند. اما نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که قبل از هر چیز باید سطحی که برای هدفتان نیاز دارید را بدانید و برای آن تلاش کنید. مثلا اگر قصد اقدام برای مهاجرت کاری به آلمان را دارید، باید امتحان سطح B1 را بدهید.

مدت اعتبار آزمون تلک زبان آلمانی

یکی از مهم ترین سوالاتی که برای متقاضیان این آزمون و بقیه آزمون های زبان آلمان مطرح میشود، این است که مدرک آزمون تا چه حد معتبر است. درمورد این آزمون باید به شما بگویم که اصلا نگران نباشید. چون مدرک آزمون TELC همانند آزمون گوته و دیگر آزمون های زبان آلمانی کاملا معتبر است. و شما میتوانید این مدرک این آزمون را به دانشگاه ها و مراکز مختلفی برای کار یا تحصیل ارائه دهید. مهلت اعتبار مدرک این آزمون هم مادام العمر است و شما هر زمانی که بخواهید میتوانید آن را به دانشگاه ها یا مراکز تحصیلی و کاری ارائه دهید.

آیا برای مهاجرت باید فقط در آزمون TELC شرکت کنم؟

قطعا پاسخ درست برای جواب این سوال، «خیر» است. یعنی برای مهاجرت های کاری و تحصیلی لازم نیست که فقط در این آزمون شرکت کنید. شما علاوه بر این میتوانید در دیگر آزمون های زبان آلمانی نظیر آزمون گوته، TestDaf، DSH و .. شرکت کنید و با مدرک آن ها به مقصدتان برسید.