آینده خود را با زمر بسازید 
Build Your Future With Zomar
برترین دانشگاه های کشور ایتالیا

ایتالیا به دلیل سخت نگرفتن در زمینه دانشگاه و به دلیل راحت بودن دریافت ویزای تحصیلی بیشتر دانشجو های ایرانی به ایتالیا مهاجرت تحصیلی میکنند و به همین دلیل در این مقاله قصد داریم برترین دانشگاه های ایتالیا را به شما معرفی کنیم.

دانشگاه ساپینزا
شهر رم ایتالیایی یک دانشگاه تحقیقاتی دانشگاهی واقع در رم است و یکی از بهترین دانشگاههای ایتالیا است. دانشگاه ساپینزا بزرگترین دانشگاه اروپا از لحاظ ثبت نام دانشجویان و تعداد دانشجو است.
همچنین این دانشگاه یکی از قدیمی ترین دانشگاه ها در تاریخ است که در سال 1303 تاسیس شد. دانشگاه ساپینزا رم با بیش از 700 سال سابقه قدیمی ترین دانشگاه در شهر رم و یکی از قدیمی ترین دانشگاههای اروپا است. این دانشگاه با 111000 دانشجو و 4000 استاد و 4000 کارمند بزرگترین دانشگاه اروپا می باشد. از افراد مشهور دانشگاه ساپینزا می توان به فدریکا موگرینی( رییس سیاست خارجی و امنیت اتحادیه اروپا ) ، انریکو فرمی (برنده جایزه نوبل 1938 به عنوان استاد ) ، فدریکو فلینی (فیلمساز مشهور و بنام ایتالیایی ) اشاره کرد.

دانشگاه پلی تکنیک ایتالیا
که در سال 1863 میلادی تاسیس شد یکی دیگر از بهترین دانشگاههای ایتالیا و برترین دانشگاه فنی مهدسی ایتالیا و یکی از بهترین دانشگاههای جهان است. دانشگاه فنی مهندسی میلان در بسیاری از رشته ها به عنوان یک موسسه پژوهشی برجسته در سراسر جهان در نظر گرفته می شود. دانشکده های معماری این دانشگاه از شهرت جهانی برخوردار بود و هرساله تعداد زیادی از دانشجویان از تمامی اقصی نقاط دنیا برای تحصیل در این دانشگاه به ایتالیا سفر می کنند ، این دانشگاه از محبوب ترین مقاصد دانشجویان برای تحصیل در ایتالیا می باشد. از مشاهیر دانشگاه پلی تکنیک میلان می توان جیولی ناتتا (شیمیدان و برنده جایزه نوبل )، جیوانی باتیستا پیرلی ( کارآفرین و مایک کارخانه مشهور تایر سازی پیرلی در میلان ) را نام برد.

دانشگاه بلونیا
در شمال کشور ایتالیا، قدیمی ترین دانشگاه دنیا و یکی از بهترین دانشگاههای ایتالیا است که در سال 1088 میلادی تاسیس شد. بولونیا مرکز بزرگ آموزش و فرهنگ در دوره میانه و اوایل رنسانس بود که مقصد بسیاری از دانشجویان جهت تحصیل در کشور ایتالیا می باشد. قدمت این دانشگاه نزدیک به هزار سال است و دارای ١١ دانشکده می باشد . دانشگاه بلونیا دوره های گسترده ای را در زمینه های فرهنگی، هنری و علمی ارائه می نماید که در آینده موجب به اشتغال موفقیت آمیزدانشجویان خواهد بود. از افراد مشهوری که در دانشگاه بلونیا تحصیل کرده اند می توان به پیر پائولو پازولینی ( فیلمساز ایتالیایی ) و چندین پاپ اشاره کرد.

دانشگاه میلان
واقع در شهر میلان و استان لومباردی بزرگترین دانشگاه این منطقه است که در سال میلان در سال 1924 تاسیس شد متشکل از دو مؤسسه بود که پیشینه خوبی از مطالعات پزشکی، علمی و انسانی داشت: Academademia Scientifico-Letteraria (آکادمی علمی-ادبی)، فعال از سال 1861، و موسسه Clinici di Perfezionamento (تخصص بالینی)، تاسیس در سال 1906.

دانشگاه پادوا
واقع در شمال ایتالیا در سال 1222 پس از آن که گروهی از دانش آموزان و معلمان تصمیم گرفتند از دانشگاه بولونیا به اینجا بروند تأسیس شد و امروزه یکی از بهترین دانشگاههای ایتالیا می باشد. دفاع از آزادی اندیشه در تحصیل و تدریس، یکی از ویژگی های متمایزی بود که امروزه در شعاراین دانشگاه هم وجود دارد. استفاده از روش های تجربی و علمی همراه با تدریس قرن شانزدهم و هفدهم، پادوا را به یک کارگاه ایده ها تبدیل کرد و به خواستگاه شخصیت هایی تبدیل شد که تاریخ فرهنگی و علمی بشریت را تغییر دادند، از افراد بسیار مشهور که در این دانشگاه تحصیل و رشد کرده اند می توان به ستاره شناس مشهور لهستانی نیکلاس کوپرنیک اشاره کرد. همچنین وینچنزو گالوچی که اولین پیوند قلب در ایتالیا را انجام داد. این دانشگاه در رشته های بیولوژی و بیوتکنولوژی از دانشگاه های بسیار معتبر جهان می باشد.

دانشگاه پیزا
( تاسیس شده در سال 1343 میلادی) در شهر پیزا و استان توسکانی از قدیمی ترین دانشگاههای ایتالیا و اروپا می باشد. با توجه به جمعیت محدود شهر پیزا و تعداد بسیار بالای دانشجویان این دانشگاه، می توان گفت که شهر پیزا به یک شهر دانشجویی تبدیل شده است . دانشگاه پیزا با رتبه ممتاز جزء دانشگاههای مورد تایید وزارت علوم ایران است و یکی از بهترین دانشگاههای ایتالیا می باشد و یکی از مقاصد دانشجویان ایرانی علاقه مند به ادامه تحصیل در ایتالیا می باشد . از افراد مشهوری که در دانشگاه پیزا تحصیل کرده اند می توان به آندره بوچلی خواننده و موسیقیدان مشهور ایتالیایی و انریکو فرمی ( به عنوان دانشجو ) برنده جایزه نوبل فیزیک اشاره کرد .

نویسنده و گردآورنده: محسن فضل اله خرازی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

متن سربرگ خود را وارد کنید